< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Засоби для лікування балантидіазу

Збудником балантидіазу є інфузорія Balantidium coli, що уражує товсту кишку.

Лікування балантидіазу здійснюється в основному за допомогою мономіцину, тетрацикліну, хініофону (див. відповідні розділи).

Засоби для лікування лейшманіозів

Лейшманіоз – захворювання, що викликається найпростішими з роду Leishmania. Передається захворювання москітами. Розрізняють три основні форми лейшманіозу: вісцелярний, шкірний і слизово-шкірний.

Вибір препаратів залежить від форми захворювання:

  • 1. Препарати для лікування вісцелярного лейшманіозу – препарати п'ятивалентної сурми (солюсурмін та ін.) і ароматичні діамідини (стильбамідин, пентамідин тощо).
  • 2. Препарати для лікування шкірного і слизово-шкірного лейшманіозу- акрихін, препарати сурми (солюсурмін, ін.) і амфотерицин В.

Солюсурмін. Знайшов найбільше застосування в нашій країні при лікуванні вісцерального лейшманіозу.

Механізм дії. В організмі людини він перетворюється на відповідну тривалентну похідну сполуку, яка і надає антипаразитарну дію за рахунок блокади тіолових груп ферментів.

Фармакокінетика. Вводять препарат парентерально. Підшкірні ін'єкції болючі, іноді утворюються інфільтрати, тому під шкіру вводять тільки при неможливості введення у вену (відсутність виражених поверхневих вен).

Побічні ефекти. Більшість хворих переносить його добре. Нудота, блювота, головний біль, алергійні реакції, агранулоцитоз. При передозуванні солюсурміну як його антидот може бути використаний унітіол.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >