< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Процесуальні документи в справах про адміністративні правопорушення

Види та зміст процесуальних документів у провадженні в справах про адміністративні правопорушення

Процесуальні документи в справах про адміністративні правопорушення – це належним чином оформлені та заповнені бланки встановленого зразка різного призначення, у яких наявна інформація про адміністративне правопорушення.

Залежно від змісту й призначення цих процесуальних документів і виконуваних ними функцій у провадженні в справах про адміністративні правопорушення їх можна розподілити на три основні групи:

  • 1) процесуальні документи, що фіксують фактичні обставини в справах про адміністративні правопорушення;
  • 2) процесуальні документи, що забезпечують провадження в справах про адміністративні правопорушення;
  • 3) процесуальні документи, що є формою рішення суб'єктів адміністративно-процесуальної діяльності в справі про адміністративне правопорушення.

Процесуальний акт повинен бути складений у чіткій логічній послідовності: кожна наступна його частина повинна бути продовженням попередньої і закономірно випливати з неї. Логічність виключає суперечливість, непослідовність викладення, нечіткість висновків і рішень. Відповідно, кожен адміністративно-процесуальний документ має бути законним, обґрунтованим, умотивованим, повинен відповідати процесуальній формі.

Не лише правильне та грамотне складання процесуальних документів має чимале значення, а й їх належна систематизація, правильне розміщення їх у справі, оформлення справи загалом. Законодавець фактично ці питання не регламентує, а вказує тільки, що матеріали справи повинні бути прошиті та пронумеровані.

Оформлення адміністративно-процесуальних документів здійснюють на підставі:

  • – КУпАП;
  • – Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (наказ МВС України від 6 листопада 2015 р. № 1376);
  • – Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі (наказ МВС України від 7 листопада 2015 р. № 1395);
  • – Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (наказ МВС України і МОЗ України від 9 листопада 2015 р. № 1452/735).
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >