< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Протокол вилучення речей і документів

Згідно зі ст. 265 КУпАП, речі та документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, можуть вилучати посадові особи органів, зазначених у ст. 2341 (Органи державного фінансового контролю), ст. 2342 (Органи доходів і зборів), ст. 2444 (Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів), ст. 262 (Органи (посадові особи), правомочні здійснювати адміністративне затримання), ст. 264 (Особистий огляд і огляд речей) КУпАП.

Про вилучення речей і документів роблять відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання стосовно того, які саме речі, предмети, документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, вилучено в затриманого, зазначаючи їх індивідуальні ознаки, номери, місце й обставини їх виявлення.

Рапорт про доставлення особи до органу поліції

Якщо протокол про адміністративне правопорушення скласти на місці вчинення правопорушення неможливо, причому його наявність є обов'язковою, порушника можуть доставити до поліції, штабу громадського формування, громадського пункту охорони порядку для складення зазначеного документа.

Про підстави, порядок і спосіб доставлення інспектор патрульної поліції обов'язково складає рапорт про доставлення особи в чергову частину поліцейського відділку на ім'я керівника поліцейського підрозділу від першої особи – поліцейського, який доставив правопорушника до поліції (формулювання "Доповідаю, що..."), після чого в рапорті поліцейський зазначає:

  • – дату, місце, спосіб учинення адміністративного правопорушення;
  • – відомості про особу правопорушника;
  • – стан психічного та фізичного здоров'я, у якому перебувала особа під час доставлення (наявність синців, подряпин, ран та інших ушкоджень за результатами поверхневого огляду особи (або "поверхневої перевірки", відповідно до Закону України "Про Національну поліцію"), скарг на самопочуття, надання/ненадання невідкладної медичної допомоги (лікарем якої бригади швидкої допомоги);
  • – чи було застосовано до особи, яку доставлено, превентивні поліцейські заходи, які обмежують певні права та свободи людини та застосовується поліцейськими відповідно до закону для забезпечення виконання покладених на поліцію повноважень (ст. 30 Закону України "Про Національну поліцію"), зокрема перевірку документів особи, опитування особи, поверхневу перевірку й огляд, зупинення транспортного засобу тощо;
  • – чи було застосовано відносно доставленої особи заходи поліцейського примусу, наприклад фізичний вплив (силу), спеціальні засоби, вогнепальну зброю (чи було завдано шкоди внаслідок застосування);
  • – якою була поведінка правопорушника під час доставлення;
  • – місце та час, куди доставлено особу для складання протоколу.

Про підстави, обставини й наслідки застосування фізичної сили, спеціальних засобів і застосування вогнепальної зброї поліцейський складає на ім'я начальника окремий рапорт, на підставі якого проводять службове розслідування.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >