< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Невиконання водіями вимог про зупинку (ст. 1222 КУпАП)

Об'єктом зазначеного правопорушення є суспільні відносини щодо встановлених правил виконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу.

Об'єктивна сторона полягає у невиконанні водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу. Це правопорушення має форму бездіяльності, коли особа повинна була виконати вимогу про зупинку, але не вчинила відповідні дії. Вимогу про зупинку для водіїв подають відповідними жестами або за допомогою спеціальних сигналів, а також тоді, коли поліцейський вимагає зупинити транспортний засіб під час його переслідування.

Суб'єкт правопорушення, передбаченого ст. 1222 КУпАП, є спеціальним – це водій.

Суб'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ст. 1222 КУпАП, характеризує вина у формі умислу, оскільки особа свідомо бажає порушити обов'язок щодо виконання вимоги про зупинку.

Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди (ст. 1224 КУпАП)

Це правопорушення заподіює шкоду такому об'єкту, як охоронювані суспільні відносини щодо встановлених правил місця ДТП.

Притягнення до відповідальності передбачає вчинення протиправного діяння, передбаченого у ст. 1224 КУпАП, що характеризує об'єктивну сторону цього правопорушення, а саме – залишення місця ДТП. Вказане діяння вчиняють лише у формі активної дії.

Суб'єкт правопорушення може бути спеціальним – це водій, а також загальним – будь-який учасник дорожнього руху, який причетний до ДТП.

Суб'єктивну сторону такого протиправного діяння характеризує вина у формі умислу, оскільки особа свідомо бажає порушити обов'язок щодо перебування на місці ДТП.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >