< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Порушення правил, норм і стандартів у разі утримання автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт

Об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 140 КУпАП, є охоронювані суспільні відносини щодо дотримання правил, норм і стандартів під час утримання автомобільних доріг і вулиць, а також вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт.

Притягнення до адміністративної відповідальності передбачає наявність одного з протиправних діянь, визначених у ст. 140 КУпАП. Вони характеризують об'єктивну сторону цього правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 140 КУпАП, проступком визначено:

 • – порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху у процесі утримання автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд;
 • – невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху під час виникнення умов, які загрожують безпеці руху;
 • – неприйняття своєчасних заходів для відновлення безпечних умов руху.

Згідно з ч. 2 зазначеної статті, адміністративна відповідальність передбачена за порушення порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції:

 • – встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях і залізничних переїздах;
 • – розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, а також об'єктів дорожнього сервісу;
 • – здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування.

Частина 3 ст. 140 КУпАП визначає протиправними такі діяння:

 • – порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо;
 • – неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів й пішоходів;
 • – неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів.

Відповідно до ч. 4 цієї статті, правопорушення полягає у вчинені одного з описаних діянь, що спричинило:

 • – створення аварійної обстановки;
 • – пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Суб'єкт правопорушення, передбаченого ст. 140 КУпАП, може бути як загальним, так і спеціальним (посадові особи, громадяни – суб'єкти господарської діяльності).

Суб'єктивну сторону адміністративного правопорушення характеризує вина як у формі умислу (під час розроблення проектної документації на будівництво, реконструкції та ремонту автомобільних доріг), так і у формі необережності (у разі неприйняття своєчасних заходів для відновлення безпечних умов руху).

Пошкодження таксофонів (ст. 148 КУпАП)

Об'єктом зазначеного правопорушення є охоронювані суспільні відносини щодо збереження та належної роботи засобів телефонного зв'язку.

Об'єктивна сторона цього адміністративного проступку полягає в активних діях, спрямованих на пошкодження таксофонів, а також у наявності наслідків у вигляді пошкодження.

Суб'єкт протиправного діяння, передбаченого ст. 148 КУпАП є загальним.

Суб'єктивну сторону такого правопорушення характеризує лише прямий умисел.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >