Оцінювання ефективності соціальної відповідальності
Оцінювання ефективності програм КСВ. Модель "Лондонської групи порівняльного аналізу" і особливості її використання. Індекси з корпоративної соціальної відповідальності. Збалансована система показників. Соціальний аудит.
Оцінювання ефективності програм КСВ
Оцінювання результатів впровадження програм і заходів із соціальної відповідальності є важливим інструментом ефективності корпоративної соціальної відповідальності компаній.
Для оцінювання корпоративної соціальної відповідальності потрібно враховувати таке:
- 1. Відділ з корпоративної соціальної відповідальності повинен перетворитися по суті на цінний для бізнесу бізнес-департамент підприємства.
- 2. Відділ із КСВ повинен фокусуватися більше на тому, що компанія отримає, тобто на результатах, замість самих програм.
- 3. Потрібно також переорієнтуватися від оцінки КСВ до реального вимірювання.
- 4. Звітність щодо ефективності КСВ повинна замінити звітність щодо відповідності законодавству.
Результатом програм КСВ є: підвищення задоволення працівників, покращення відносин із партнерами, підвищення репутації в суспільстві тощо. Оцінюючи результати впровадження програм корпоративної соціальної відповідальності, необхідно враховувати як вони впливають на інші бізнес-показники.
Для оцінювання результатів програм чи заходів КСВ необхідно враховувати певні критерії вимірювання. Процес вимірювання КСВ охоплює таке:
- – розробку стратегічних цілей перед початком проекту для розвитку меж вимірювання і порівняння з іншими компаніями;
- – час та ресурси для оцінки під час всієї програми;
- – питання та заходи, які є стратегічними;
- – збирання необхідних даних, вимірювання внесків і оцінювання результатів програми;
- – визначення індикаторів, які можуть систематично відслідковуватися для оцінки прогресу компанії з огляду на цілі програми;
- – використання цих індикаторів для оцінки.