< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Модель "Лондонської групи порівняльного аналізу" і особливості її використання

Основним питанням вимірювання є оцінка внеску компаній у розвиток та підтримку громад, оскільки це зовнішня інвестиція, яка іноді потребує додаткових критеріїв оцінки. Ще однією ініціативою в бізнес-середовищі з оцінки впливу на розвиток громад є ініціатива Лондонської групи бенчмаркінгу (порівняльного аналізу) (далі ЛГБ). ЛГБ була створена у 1994 р. з місією "краще визначити засоби ефективності всіх видів залучення громад через використання технік порівняльного аналізу".

Сьогодні 127 провідних компаній є членами мережі ЛГБ, які працюють задля кращого вимірювання своїх інвестицій у громаду на основі моделі ЛГБ, яка враховує природу співробітництва компанії і громади, з визначенням чотирьох видів подібного співробітництва:

  • – благодійні пожертви – нестійка підтримка різних благодійних проектів відповідно до потреб і запитів благодійних або громадських організацій, переважно через партнерство між компанією, її співробітниками, клієнтами та постачальниками;
  • – соціальні інвестиції або інвестиції в громаду – довгострокове стратегічне залучення до партнерства з громадами, яке стосується соціальних питань, обраних компанією задля захисту своїх довгострокових корпоративних інтересів і покращання репутації;
  • – комерційні ініціативи – активності в громадах, зазвичай комерційними відділами, для підтримки успіху компанії, з просуванням її корпоративного бренду й іншої політики, в партнерстві з благодійними і громадськими організаціями;
  • – бізнес-практики – ключові бізнес-активності для задоволення потреб громад у товарах і послугах, які є ефективними за витратами, з формуванням етичного, соціального і екологічно відповідального шляхів.

Існують ще обов'язкові внески – внески в громаду або її активності, які здійснюються як результат законодавчих, регуляторних вимог або вимог за контрактом.

Лондонська бенчмаркінг-модель допомагає структурувати ці практики на комерційні ініціативи в громадах і щоденну діяльність компанії, остання не оцінюється в межах моделі ЛБГ, як і обов'язкові внески. Одна з причин популярності моделі – це те, що вона є здебільшого інструментом управління і допомагає оцінити повну вартість витрат компанії, зокрема фінансові, ресурсні тощо, а також користь для громади.

Модель Лондонської бенчмаркінгової групи

Рис. 9.1. Модель Лондонської бенчмаркінгової групи

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >