< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Антимонопольний комітет як провідна інституція у сфері захисту економічної конкуренції в Україні

Економіко-правова система захисту економічної конкуренції є невід'ємною частиною реалізації державного антимонопольного регулювання. При цьому основним завданням, яке вирішує ця система, є захист і підтримання конкурентних відносин, завдяки яким і може бути, в кінцевому рахунку, забезпечене ефективне господарювання та належний рівень добробуту народу.

На сьогодні законодавство про захист економічної конкуренції побудовано за принципом встановлення на законодавчому рівні правил конкуренції, які є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання. Центральним суб'єктом, що забезпечує ці правила, є Антимонопольний комітет України. При цьому роль АМК України полягає не в тотальному втручанні у все, що відбувається на ринках, а, перш за все, у наданні допомоги підприємцям для розвитку і захисту конкуренції.

Основні категорії та поняття

Антимонопольний комітет України, мета діяльності АМК України, органи АМК України, територіальне відділення АМК України, повноваження органів АМК України, компетенції АМК України, дотримання законодавства у сфері конкуренції, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю, обов'язковість виконання рішень органів АМК України, погодження рішень органів місцевої влади, органів адміністративно-господарського управління та контролю, які впливають на конкуренцію, звіт АМК України, обов'язкове надання інформації, відповідальність за порушення при наданні інформації.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >