< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Методика аналізу товарного ринку в практиці діяльності АМК України

Останніми роками АМК України суттєво змінив підхід до досліджень товарних ринків. Так, широко застосовується комплексний підхід, який передбачає участь у дослідженнях ринків усієї системи органів Комітету або декількох територіальних відділень АМК України; залучення до досліджень товарних ринків експертів з інших органів влади і установ; широке публічне обговорення результатів досліджень з учасниками ринку і зацікавленими органами влади; надання пропозицій керівництву країни щодо розвитку конкуренції на товарних ринках. Метою АМК України є максимально повне охоплення дослідженнями тих ринків, які мають стратегічне значення для економіки, а також впливають на добробут населення країни. Новим етапом стало використання при вивченні ситуації на товарних ринках багатофункціональних інформаційних баз даних. Типовий зміст (план) звіту АМК України за результатами дослідження ринку (дод. А).

Комплексний підхід до досліджень товарних ринків, передбачає: участь у дослідженнях ринків всієї системи органів АМК України або декількох територіальних відділень АМК України, що діють у тих регіонах, де сконцентрована більшість учасників відповідного ринку; залучення до досліджень товарних ринків експертів з інших органів влади й установ; широке обговорення результатів досліджень з учасниками ринку і зацікавленими органами влади у форматі круглих столів та нарад.

АМК України на базі накопиченого досвіду моніторингу ринків паливно-енергетичного комплексу було ініційовано створення постійно діючої електронної системи моніторингу ринків нафтопродуктів з аналітичною складовою. Спільно з експертними організаціями та учасниками ринку АМК України відпрацював перелік показників, за яким повинен здійснюватися збір інформації, форму та періодичність надання цієї інформації, вихідні форми обробки цих даних. Успішне функціонування бази даних щодо нафтопродуктів підняло на новий рівень оперативність роботи з виявлення й аналізу аномалій на товарних ринках та виявлення ознак порушень.

Для підвищення якості такої роботи були розроблені загальні методологічні підходи щодо проведення досліджень товарних ринків, на підставі яких для аналізу кожного ринку затверджується технологічна карта (дод. Б) і відповідні методичні рекомендації.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >