< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Контроль за станом конкуренції на ринку адміністративних послуг

Зі становленням України як демократичної держави та прийняттям антимонопольно-конкурентного законодавства змінився не лише підхід до контролю та регулювання товарних ринків, а й об'єкти контролю, одним з яких є ринок адміністративних послуг, що пов'язані з наданням публічних (державних та муніципальних) послуг виконавчими органами місцевого самоврядування та іншими уповноваженими суб'єктами на основі реалізації їх владних повноважень.

Предметом розгляду у даному розділі є також дії органів державної влади, в частині впливу на конкурентне середовище і на конкуренцію в цілому. Це зумовлено насамперед тим, що на більшості ринків в Україні саме існування конкуренції безпосередньо залежить від дій органів влади. За таких умов необхідним є контроль як з боку контрольно-наглядового органу у сфері конкуренції, так і громадськості.

Основні категорії та поняття

Адміністративна послуга, ринок адміністративних послуг, інформаційна картка адміністративної послуги, технологічна картка адміністративної послуги, сукупні послуги, антиконкурентні дії органів державної влади, "відкоти", заборона, перешкоджання чи унеможливлення діяльності суб'єктів господарювання, надання рекомендацій, органи адміністративно- господарського управління та контролю, органи влади, органи місцевого самоврядування, погодження рішень з органами Антимонопольного комітету України, адвокатування конкуренції, орган оскарження у сфері державних закупівель.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >