< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Міжнародний студентський спортивний рух

Всесвітні універсіади беруть початок з 1961 року і проводяться кожного непарного року в містах різних країн світу. Ці змагання серед збірних команд студентської молоді проводяться під патронатом Міжнародної федерації університетського спорту (FISU), до складу якої входить Спортивна студентська спілка України (Президент СССУ, Президент Академії педагогічних наук України академік В. Г. Кремінь, генеральний секретар – В. К. Гаврилко). Назва Універсіада походить від слів Університет і Олімпіада, цей захід є спортивним і культурним фестивалем, а за своїм значенням і організацією є аналогом Олімпійських ігор для студентів вищих навчальних закладів. Програма Універсіади не постійна. Так, Універсіада-2005 року проводилася з 15 видах спорту, з них 11 були обов'язковими і 4 додатковими, які за регламентом були обрані господарями XXIII Всесвітньої літньої універсіади. Всесвітня зимова універсіада проводиться у 12 видах спорту.

За підсумками XXVI Всесвітньої літньої Універсіади 2011 р. українські спортсмени-студенти вибороли 44 медалі різного гатунку (11 золотих, 19 срібних, 14 бронзових) та посіли сьоме загальнокомандне місце серед 152 країн, які брали участь в Універсіаді.

На XXV Всесвітній зимовій Універсіаді 2011 р. українські спортсмени-студенти вибороли 15 медалі різного ґатунку (6 золотих, 5 срібних, 4 бронзових) та посіли третє загальнокомандне місце серед 57 країн, які брали участь в Універсіаді.

Всеукраїнський студентський спортивний рух

Одним із етапі Всесвітньої Універсіади с змагання універсіада України, яка проводиться серед збірних команд студентів вищих навчальних закладів областей, м. Києва та м. Севастополя. У парні роки проводяться Спортивні ігри України серед збірних команд студентів вищих навчальних закладів областей, м. Києва та м. Севастополя.

Серед аграрних вищих навчальних закладів один раз на два роки Міністерство аграрної політики і продовольства України проводить спортивні ігри серед студентів вищих навчальних закладів 1-2 та 3-4 рівнів акредитації.

Спортивні змагання міського та районного рівня

Фінальним змаганням універсіади та спортивним іграм України серед студентської молоді передувають змагання областях і районах країни. За результатами цих змагань комплектуються збірні команди для участь у змаганнях на рівні України.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >