< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Поривання до самовдосконалення

Пол Вейс у своїй роботі, присвяченій розгляду філософських аспектів фізичної культури і спорту, вважає, що заняття спортом являють собою один із небагатьох шляхів, де молодь може виявити свою досконалість, використовуючи фізичні можливості для досягнення певних висот, зазвичай недосяжних тим, хто займається лише інтелектуальною діяльністю.

Маслоу та інші дослідники посилались на важливість само актуалізації. Гольдштейн висунув теорію „первинність поведінки”, згідно з якою максимальне використання інтелектуальних і фізичних здібностей людини для досягнення успіху і усвідомлення своїх можливостей у будь-якій діяльності само по собі є достатньо сильним мотивом.

Деяким сучасним спортсменам та фізкультурними працівникам такий підхід може уявлятись банальним чи просто непривабливим. Однак, якщо викладач, який зуміє пояснити цю сторону мотивації і довести цінність своєї програми підготовки, зможе не тільки заохотити своїх студентів, але й захопити їх систематичними заняттями фізичної культури і спорту допоможе їм у подальшому досягти успіхів як у спортивній, так і у навчальній діяльності. Адже вдосконалення фізичної діяльності може бути привабливим для спортсменів, тому що досвід, набутий у спорті, буде у подальшому використаний в інших життєвих ситуаціях.

Потреба бути частиною колективу

Для деяких юнаків і дівчат бути членом студентського колективі чи спортивної команди означає можливість мати тісні контакти зі своїми однолітками, бути частиною колективу. У більшості випадків викладачу не слід спеціально звертати увагу своїх студентів про цей позитивний чинник, особливо якщо він має справу з високо мотивованими студентами, спрямованими перш за все на високий результат у навчанні, а не на близькі соціальні відношення.

Чимало навчальних закладів у сільській місцевості все ще продовжують працювати в рамках соціальних систем і цінностей, описаних у 1950 році Коулманом. Він показав, що членство у групах високого статусу доступно не тільки спортсменам, але й тим, хто вносить будь-який вклад щодо проведення змагань (лідер вболівальників, керівник комітетів тощо). Разом з тим у вищих навчальних закладах міст спортсмени далеко не завжди стають членами груп, завоювавши високий статус.

Таким чином, викладач, який робить значний акцент на цьому виді можливого соціального заохочення студентів, які намагаються досягти досконалості, може не знайти спільної мови зі своїми студентами, оскільки погано ознайомлений із системою цінностей молоді даної соціальної групи.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >