Служба підтримки:

Київ +38 (050) 653-07-96

Навигация
 
у-уман
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

УГОДА ПРО ВИЗНАННЯ ВИНИ

- юридично оформлена домовленість, за якою сторони обвинувачення та захисту доходять згоди щодо вирішення справи, включаючи пункти обвинувачення, за якими обвинувачений визнає себе винним. Передбачена зак-вом США та деяких ін. країн англо-амер. прав, системи. Сутність У. про в. в. полягає у тому, що обвинувачений погоджується нести крим. відповідальність за менш тяжкий злочин (злочини) порівняно з тим, що інкримінувався йому раніше, або не за всіма пунктами обвинувального акта. Обвинувачений визнає себе винним в обмін на зниження тяжкості обвинувачення, полегшення при призначенні покарання або будь-який ін. відступ у бік пом'якшення від використання повної влади суду.

Порядок укладення У. про в. в. у США регламентований Федеральними правилами крим. процесу в окруж. судах. У. про в. в. може укладатись як у письмовій, так і в усній формі. Для кожної з них існує спец, процедура оформлення, яку здійснює помічник судді в присутності федер. судді, обвинуваченого, його захисника та обвинувача (прокурора), а в деяких випадках — і в присутності потерпілого. Результатом виконання процедури укладення У. про в. в. є наказ суду, який констатує, що заява обвинуваченого про визнання себе винним зроблена добровільно, з повним розумінням висунутих проти нього обвинувачень і наслідків його заяв, а також про те, що дана угода вступає в силу. У. про в. в. у крим. процесі США укладається переважно у стадії поперед, слухання справи після складення і пред'явлення підозрюваному обвинувального акта. Бажання укласти У. про в. в. може висловити й підозрюваний, не чекаючи пред'явлення обвинувачення. Якщо між сторонами не досягнуто домовленості в ході укладення У. про в. в., обвинувач не має права надалі використовувати заяви, висловлені обвинуваченим. Пропонуючи чи погоджуючись укласти У. про в. в., обвинувачений тим самим відмовляється від права на вирішення справи судом присяжних.

Літ.: Махов В. Н., Пешков М. А. Уголов. процесе США (досудеб. стадии). М., 1998.

О. С. Врублевський. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   у-уман   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]