Навигация
 
ц
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УРСР/УКРАЇНИ 1963

(ЦПК України) — законод. акт, в якому систематизовано норми цив.-процес. права, що діють на тер. України. Затв. ВР УРСР 18.VII 1963 і введений у дію 1.1 1964. Від часу проголошення незалежності України до кодексу внесено низку змін і доповнень. ЦПК регулює діяльність суду щодо розгляду й вирішення цив. справ по спорах з цив., труд., сімейних правовідносин, а також справ, що виникають з адм.-прав. відносин і справ окр. провадження. Складається з 6 розділів, які об'єднують 50 глав (428 статей). Розд. І «Загальні положення» містить 8 глав, якими регулюються: осн. положення, склад суду, відводи; підвідомчість цив. справ судам; докази; запобіжні заходи; суд. витрати; суд. штрафи; процесуальні строки; суд. виклики і повідомлення.

Розд. II «Особи, які беруть участь у справі; їх права і обов'язки» включає 5 глав: заг. положення; сторони; треті особи; представництво в суді; участь у процесі прокурора, органів держ. влади, місц. самоврядування та осіб, яким за законом надано право захищати права і свободи ш. осіб.

До розд. III «Провадження справ у суді першої інстанції» входять три підрозділи. Підрозділ А «Позовне провадження» складається з 14 глав, якими врегульовані такі питання: підсудність, пред'явлення позову; зустрічний позов; підготовка цив. справ до суд. розгляду; забезпечення позову; суд. розгляд; фіксування суд. процесу та протоколи; рішення суду; негайне виконання суд. рішень; зупинення провадження у справі, закриття провадження у справі; залишення заяви без розгляду; набуття рішенням суду закон, сили; ухвали суду першої інстанції. Підрозділ Б «Провадження по справах, що виникають з адміністративно-правових відносин» містить 13 глав: заг. положення; скарги на неправильності в списках виборців та в списках гр-н, які мають право брати участь у референдумі; скарги на рішення і дії тер., окруж. (територіальної) виб. комісії по виборах депутатів і голів сільс, селищ., район., міських, районних у містах, обласних рад і заяви про скасування рішень виб. комісії; скарги на рішення і дії або бездіяльність Центр, виб. комісії, територіальної, дільничної виб. комісії по виборах Президента України та заявах про скасування реєстрації кандидатом у Президенти України; скарги на рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборів нар. депутатів України; скарги на рішення, дії або бездіяльність Центр, виб. комісії; заяви про дострок. припинення повноважень нар. депутата України в разі невиконання ним вимог щодо несумісності депут. діяльності з ін. видами діяльності; скарги на дії органів і служб, осіб у зв'язку з накладенням адм. стягнень; скарги на рішення, дії або бездіяльність органів держ. влади, органів місц. самоврядування, посад, і служб, осіб; скарги на рішення, прийняті щодо реліг. організацій; заяви прокурора про визнання незаконними прав, акта органу, рішення чи дії служб, особи; скарги на рішення, дії або бездіяльність держ. виконавця чи ін. посад, особи держ. викон. служби; справи про стягнення з гр-н недоїмки по податках, самооподаткуванню сільс. населення і держ. обов'язковому страхуванню.

Підрозділ В «Окреме провадження» складається з 8 глав такого змісту: заг. положення; визнання гр-нина обмежено дієздатним чи недієздатним; визнання гр-нина безвісно відсутнім або оголошення його померлим; усиновлення дітей, які проживають на тер. України, гр-нами України та іноз. гр-нами; встановлення неправильності запису в актах цив. стану; встановлення фактів, що мають юрид. значення; відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника; оскарження нотаріал. дій або відмови в їх вчиненні. Розд. IV «Перегляд судових рішень» включає три глави, що регулюють питання: апеляц. та касац. провадження, перегляду рішень, ухвал, що набули закон, сили, у зв'язку з нововиявленими та винятковими обставинами. Розд. V «Звернення судового рішення до виконання та поворот виконання» містить дві глави, в яких ідеться про звернення суд. рішення до виконання; поворот виконання. Розд. VI «Цивільні процесуальні права іноземних громадян і осіб без громадянства. Позови до іноземних держав, судові доручення і рішення іноземних судів. Міжнародні договори» складається з 7 статей. До ЦПК включено також три Додатки: Додаток 1 до ст. 379 «Перелік видів майна, на яке не може бути звернено стягнення по виконавчих документах» (втратив силу у зв'язку зі встановленням такого Переліку Законом України «Про виконавче провадження» 1999); Додаток 2 «Положення про третейський суд» (втратив чинність у зв'язку з прийняттям Закону України «Про третейські суди» 2004); Додаток 3 «Порядок відновлення втраченого судового або виконавчого провадження».

О. О. Штефан. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]