< Попер   ЗМІСТ   Наст >

БОЙЧУК Тимофій Львович

Український живописець

Народився 27 вересня 1896 р. в с. Романівка на Тернопільщині в селянській родині. Брат М. Бойчука. Спеціальної художньої освіти не здобув, однак творчу обдарованість виявив дуже рано. Велику роль у формуванні його як митця відіграли народне мистецтво та іконопис Галичини. Т. Бойчук проявив себе як оригінальний майстер з наївним і водночас мудрим сприйняттям світу. Його називали »українським Піросмані».

Зазнав великого впливу з боку брата М. Бойчука, проте не втратив власної художньої індивідуальності. Про це свідчить одна з ранніх його робіт, що збереглася, — »Дві жінки з насінням» (1916).

Напередодні першої світової війни разом з М. Бойчуком вирушив у подорож до Чернігівщини. У 1917 р. повернувся до Києва. У цей період було створено картину »Коні на пасовищі». Разом з братом Т. Бойчук брав участь у розписі Луцьких казарм у Києві (1919). Свідченням творчої зрілості художника став »Автопортрет» (1920) та картина »Біля яблуні» (1919— 1920). Відомі також графічні роботи майстра — ілюстрації до дитячого журналу »Барвінок» та плакати.

Передчасна смерть не дала повністю розкритися таланту і творчому потенціалу художника, та попри свій короткий вік, він зміг залишити в українському мистецтві неповторний слід.

Помер 1922 р. в Києві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >