< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ПОЛТОРАЦЬКИЙ Марко Федорович

Український співак, хоровий диригент, педагог, музичний діяч

Народився 28 квітня 1729 р. в с. Сосниця (нині смт Чернігівської області). Початкову освіту здобув у латинській школі в Чернігові та духовній школі у Києві. Співав у церковних хорах. Як один із кращих був рекомендований графом О. Розумовським у Петербурзький придворний хор (1745).

  • 1750 р. його було зараховано до італійської оперної трупи. Брав участь у виставах, зокрема виконав партію Атаманта в опері »Беллерофонт» Ф. Арайя. Був першим представником українсько-російської вокальної школи, який співав на оперній сцені разом зі славетними італійськими оперними артистами, не поступаючись їм у вокальній майстерності.
  • 1753 р. — диригент придворного хору, відповідав за якісну підготовку, контролював навчання новоприбулих з нотної грамоти, хорового співу. З 1763 р. — директор придворної співацької капели, якою керував до кінця життя. Значну увагу приділяв музичний педагогіці, займався навчанням дітей. Серед його учнів — М. Березовський, Д. Бортнянський, К. Давидов. Водночас (1750—1770) був солістом італійської опери.

Удосконалював вокальну майстерність під час стажування в Італії у кращих педагогів, співпрацював з італійськими композиторами Дж. Сарті, Б. Галуппі. Є відомості про його власні музичні твори.

Помер 24 квітня 1795 р. в Петербурзі.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >