< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ШУХЕВИЧ Володимир Осипович

Український етнограф, педагог, громадський діяч

Народився 15 березня 1849 р. в с. Тишківці (нині Івано-Франківської області) в родині священика. У 1867 р. закінчив Львівський університет. Працював учителем у львівських школах і водночас займався етнографією та історичною наукою. Багато їздив, збирав і записував фольклорні твори, узагальнював і готував етнографічні розвідки, організовував виставки, колекціонував твори мистецтва, переважно ті, що репрезентують матеріальну й духовну культуру Гуцульщини.

У1885 р. став одним із засновників кооперативного товариства »Гуцульська промислова спілка» в Коломиї.

Зібраний в експедиціях матеріал В. Шухевич використав під час підготовки унікальної праці енциклопедичного характеру »Гуцульщина» (ч. 1—5, 1899—1908).

.залишив помітний слід в історії української освіти. У 1881 р. уклав і видав читанку »Веснянка». Був ініціатором організації та одним із керівників низки товариств (»Руське товариство педагогічне», »Руська бесіда», »Боян», »Музичне товариство ім. М. Лисенка»), засновником і редактором художньо-педагогічних періодичних видань »Дзвінок» (1890—1895), »Учитель» (1893—1895), співредактор »Зорі», »Діла», »Руської читанки».

В. Шухевич залишив велику епістолярну спадщину.

Помер 5 квітня 1915 р. у Львові.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >