< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ВОЛИНСЬКИЙ Петро Костьович

Український літературознавець і педагог

Народився 13 лютого 1893 р. в с. Олика (нині смт Волинської області). Закінчив у 1916 р. Ніжинський історико-філологічний інститут. З 1929 р. — викладач Київського педагогічного інституту. У 1954 р. закінчив Київський університет. З 1947 по 1976 р. працював у Київському педагогічному інституті професором, завідувачем кафедри української літератури.

Наукові інтереси вченого були пов’язані з вивченням історії української літератури. Автор книжок про життя й творчість багатьох українських, письменників різних періодів розвитку літератури. Серед відомих праць, які здобули високу оцінку наукової громадськості, — »Іван Котляревський. Життя і творчість», »Теоретична боротьба в українській літературі (перша половина XIX ст.)» (обидві 1951), »Український романтизм у зв’язку з розвитком романтизму в слов’янських літературах» (1963) та ін.

Велику увагу П. Волинський приділяв створенню підручників і навчальних посібників для учнів шкіл, студентів вищих навчальних закладів.

П. Волинський — автор праці »Основи теорії літератури. Вступ до літературознавства» (1962) та тритомної »Історії української літератури» для студентів (1964—1969), випуск якої у світ став подією в українському літературознавстві.

Понад сто рецензій і статей П. Волинського було опубліковано в періодичних виданнях.

Помер 12 квітня 1982 р. в Києві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >