< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Пояснення свідків

Як свідка в справі про адміністративне правопорушення може бути викликано кожну особу, про яку є дані, що їй відомі які-небудь обставини, що підлягають установленню в цій справі. На виклик органу (посадової особи), у провадженні якого перебуває справа, свідок зобов'язаний з'явитись у зазначений час, дати правдиві пояснення, повідомити все відоме йому стосовно справи та відповісти на поставлені запитання (ст. 272 КУпАП).

Висновок експерта

Різновидом даних, які отримують від людей у формі слів, цифр, графіків та інших способів фіксування інформації, є висновки експертів, позиції фахівців. Рішення про проведення експертизи приймає суб'єкт провадження адміністративної справи. Експерта призначає орган (посадова особа), у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, у разі, коли виникає потреба в спеціальних знаннях, зокрема для визначення розміру майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, а також суми грошей, одержаних унаслідок учинення адміністративного правопорушення, які підлягатимуть конфіскації. Експерт зобов'язаний з'явитися на виклик органу (посадової особи) та надати об'єктивний висновок щодо поставлених перед ним питань (ст. 273 КУпАП).

Згідно зі ст. 274 КУпАП, перекладача призначає орган (посадова особа), у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення. Перекладач зобов'язаний з'явитися на виклик органу (посадової особи) та якомога точніше здійснити доручений йому переклад.

Оцінкою доказів є висновок органу чи посадової особи, що розглядали справу, про достовірність або недостовірність одержаних фактичних даних щодо обставин цієї справи.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >