< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Облаштовування інженерних загороджень, підготування і створення зруйнувань і завалів

Інженерні загородження облаштовуються з метою нанесення противнику втрат, затримання його просування, ускладнення маневру і створення найбільш сприятливих умов для його ураження усіма вогневими засобами.

Вони обладнуються у різних видах бойових дій згідно із завданням, що вирішують підрозділи, та рішенням загальновійськового командира, у сполученні з природними та штучними перешкодами та поєднанні із системою вогню.

Незалежно від виду бою, в якому влаштовуються інженерні загородження, вони за конструкцією, розташуванням на місцевості повинні відповідати такими вимогам:

  • – відповідати задуму бою;
  • – забезпечувати високу ефективність і раптовість впливу на противника;
  • – допускати швидке встановлення (влаштування) на місцевості із застосуванням засобів мінування.

За характером впливу на противника і засобам, що застосовуються, інженерні загородження розподіляються на мінно-вибухові, невибухові та комбіновані.

Основу інженерних загороджень складають мінно-вибухові загородження, які облаштовуються у вигляді мінних полів, груп мін, одиночних мін, а також різних фугасів і зарядів, що використовуються з метою облаштування руйнувань.

Мінне поле являє собою ділянку місцевості, на якій у визначеному порядку або безсистемно встановлені міни одного чи декількох типів. Для облаштування мінних полів широко застосовуються різні тили інженерних мін, а також засоби механізації мінування і системи дистанційного мінування.

Мінно-вибухові загородження встановлюються попереду на передовій позиції, перед позиціями бойової охорони та переднім краєм, у проміжках і на флангах підрозділів на всю глибину оборони. На напрямках, де можливий наступ танкових підрозділів противника, встановлюються, головним чином, протитанкові МВЗ. Протипіхотні мінно-вибухові загородження встановлюються на прихованих підходах до переднього краю, особливо там, де можлива атака противника без танків, а також для прикриття ПТМП з метою ускладнення їх розмінування.

У глибині оборони на ймовірних напрямах наступу противника під час підготовки оборони можуть встановлюватись керовані ПТМП і ППМП, мінуватися й готуватися до зруйнування основні дороги, мости, шляхопроводи, а також можуть готуватись вибуховим способом протитанкові рови, влаштовуватись міновані завали та інші види невибухових і комбінованих загороджень.

Для влаштування інженерних загороджень залучаються всі роди військ і підрозділи інженерних військ, на яких покладається виконання найбільш важливих і складних завдань. Вони залучаються для встановлення мінних полів перед переднім краєм підрозділів першого ешелону та у проміжках між ними. В ході оборонного бою, на визначених напрямах наступу противника, інженерні підрозділи, що діють у складі рухомих загонів загородження (РЗЗ), встановлюють ППМП і ППМП у глибині оборони батальйонів першого ешелону.

Місця, терміни встановлення інженерних загороджень і порядок їх прикриття вказується загальновійськовим командиром, який організовує виконання завдань.

Підрозділи родів військ відповідно до рішень своїх командирів облаштовують інженерні загородження в основному для прикриття позицій і районів, які вони займають. При цьому, особовий склад танкових підрозділів встановлює мінні поля вручну, стройовим розрахунком.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >