< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Обладнання та утримання поромної переправи

Для обладнання поромних переправ використовуються: десантні човни ДЛ-10, поромно-мостова машина ПММ-2, понтонно-мостовий парк ПМП-М; для переправи легких вантажів можна збирати перевізні пороми з десантних човнів з прогоновою спорудою з місцевих матеріалів. Переправа техніки на поромній переправі проводиться також, як і на десантній, шляхом послідовного здійснення рейсів, однак навантаження техніки на пороми проводиться безпосередньо на воді.

Обладнання поромної переправи містить у собі інженерну розвідку ділянки річки з прилеглою місцевістю; розгородження берегів, русла річки, шляхів підходу, а також районів зосередження техніки, що розвантажується; підготування шляхів висування до переправи, шляхів виходу матеріальної частини ПМП-М до річки та повернення їх до району зосередження; улаштування з'їздів у воду та виїздів з води; обладнання сховищ для підрозділів комендантської служби, особового складу резерву, водіїв автомобілів, що розвантажились; виконання маскувальних заходів і заходів імітації; обладнання місць річкових застав і обладнання протимінних загороджень; організацію комендантської та евакуаційно-рятувальної служб.

Утримання переправи включає: безпосередню переправу військ; підтримання у справному стані шляхів підходу й виходу до переправи; спостереження за водною перешкодою; організацію комендантської й ряту вальної служб; згортання переправи.

Для переправи легких вантажів можна збирати перевізні пороми з десантних човнів з прогоновою будовою з місцевих матеріалів.

Місце переправи на ПММ-2 повинно відповідати таким умовам: глибина річки за курсом переправи не менш ніж 1,5 м; мілководні ділянки не менш ніж 1,4 м протяжністю не більше 50 м; швидкість течії не повинна перевищувати 2 м/с, а біля берегів у місцях причалювання - 1,5 м/с; перевищення берегів над водою у місцях встановлення апарелей під час навантаження й розвантаження не більш ніж 1,5 м. Якщо апарелі для завантаження або розвантаження опускаються на дно річки, то у цих місцях має бути не глибше 1,2 м.

Завантаженням і розвантаженням техніки на поромі керує командир порома. Апарелі порому повинні надійно впиратися на ґрунт, а сам пором закріплюється швартовими канатами до анкерних кілків на березі.

Слід пам'ятати, що зміщення центру ваги не повинно перевищувати: поперек осі проїжджої частини - 150 мм до носової частини порома і 100 мм до корми порома; вздовж осі проїжджої частини різниця розмірів зведених бортів берегового і річкового понтонів не повинна перевищувати 50 мм.

Завантаження техніки на пороми й розвантаження її з поромів здійснюється з використанням сходен або апарелей. Кількість техніки, що перевозиться на одному поромі з парку ПМП-М, залежить від вантажопідйомності порому.

Таблиця 45

Кількість техніки, що перевозиться на одному поромі з комплекту парку ПМП-М

Техніка

Вантажопідйомність

40

60

80

170

Середні танки, САУ та техніка на їх базі Бронетранспортери: БТР-70, БТР-80

1

1

2

4

Артилерійській тягач: МТ-Т

2

4

6

12

Автомобілі з вантажем:

1

2

3

8

УАЗ-469, УАЗ-452

6

9

15

30

ГАЗ-66

4

6

8

16

ЗИЛ-130, ЗИЛ-131

2

4

6

14

Урал-4320

2

4

6

12

КрАЗ-255Б, КрАЗ-260

1

2

3

8

MAЗ-543 (MA3-537)

1

1

2

4

Механізований міст ТММ-ЗМ

2

2

3

8

Мостоукладач МТУ-20

1

1

1

3

Машини на базі МТ-Т: БАТ-2, МДК-3

-

1

2

4

Швартування порома до берега здійснюється якорями. Техніка на поромі кріпиться упорами під катки або колеса.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >