< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Вміст СО2.

Наявність вільної вуглекислоти у воді повинна бути обмежена. Надмірний рівень вуглекислоти зменшує здатність крові зв'язувати кисень і передавати його тканинам. Тому слід здійснювати контроль над кількістю вуглекислоти. При використанні води, рівень вільної вуглекислоти при температурі 200С складає 0,6 мг/л. Підвищення кількості вуглекислоти до 5-6 мг/л не робить негативного впливу на рибу. але в визначених умовах, при високій концентрації риби в рибних ємкостях, вуглекислота як продукт обміну може досягати критичної величини. У градієнті різної концентрації СО2 риби віддають перевагу мінімальному рівню. Висока концентрація вільної вуглекислоти у воді викликає у риб задуху, порушення рівноваги і загибель. Наприклад, для райдужної форелі такою концентрацією є 3035 мг/л, для коропа - 40-45 мг/л.

Сірководень

Сірководень також робить негативний вплив на риб. Він може утворюватися і накопичуватися у водоймищі лише за умови відсутності кисню у воді. Концентрація сірководню, також як і інших розчинених газів, змінюється залежно від температури води. При високій температурі згубна дія сірководню на риб виявляється швидше, ніж при низькій. Сприятливими чинниками для накопичення сірководню у воді є погана аерація, утворення застійних зон.

Аміак

Аміак належить до газів, широко поширених у водоймищах, але концентрація його у воді, як правило, невелика. Накопичення його в окремих випадках відбувається в результаті розкладання органічних речовин при недостатньому надходженні кисню, а також в процесі відновлення з'єднань азоту денітрифікуючими бактеріями.

При виборі конструкції садка для вирощування деяких риб необхідно враховувати таку їх біологічну особливість, як необхідність заковтування повітря, тобто доцільно передбачити можливість вільного виходу риб до поверхні води.

Потребу риб в повітрі можна визначити по поведінці. Наприклад, осетрові для захоплення повітря майже вертикально піднімаються з дна садка до поверхні води, захоплюють ротом повітря, а потім різко йдуть на дно. Влітку спливання здійснюється енергійніше, ніж взимку. Райдужна форель для захоплення повітря піднімається до поверхні води під гострим кутом і відразу занурюється на глибину 30-50 см, а потім повертається до своєї звичайної поведінки. Молодь сигових риб після тривалого знаходження в підводних садках, діставши доступ до повітряного середовища, скупчується біля поверхні води у

вертикальному положенні і протягом 1-2 хвилин здійснює часті ковтальні рухи.

Періодичність заковтування повітря неоднакова у різних видів риб і може залежати також від наявності стресових дій.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >