< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Вправа "Привітання"

Мета: налаштувати групу на спільну роботу, прийняти правила роботи групи під час тренінгу.

Хід вправи. Учасники стають у коло. За годинниковою стрілкою, починаючи з ведучого, висловлюють свої вітання, називають імена. Потім передають імпульс натисканням на праву руку сусіда. Вправа завершена, коли імпульс дійде до ведучого.

Вступне слово ведучого: У чому полягає сенс життя? Що необхідно для реалізації планів людини? Яке значення в житті людини має настрій? Отже, ми сьогодні поговоримо про гарний настрій. З'ясуємо, що впливає на наш настрій, як за допомогою гарного настрою досягти бажаних результатів. Важливо відразу запам'ятати, що настрій – перш за все, результат ставлення людини до навколишнього світу. Якщо ставитися до будь-яких подій негативно, то й настрій швидко стане відповідним. Тому перше правило – щоб створити гарний настрій, треба намагатися знаходити в подіях, навіть якщо вони здаються спочатку досить негативними, щось добре, корисне.

Вправа "Зіпсований телефон"

Мета: і показати механізм створення комунікації, виявити чинники, що впливають на створення інформації.

Хід вправи. Група ділиться на підгрупи по 6-8 осіб, які сідають колом і по черзі розповідають неприємну історію, яка з ними трапилась, таким чином: перший розповідає другому, другий переповідає третьому, третій переповідає четвертому, поки розповідь не повернеться до першого. Під час розповіді передається різна інтерпретація, різні почуття. Перший розповідач чує свою пригоду в різних варіантах, і вона перестає бути для нього такою неприємною, як спочатку.

Психологічний коментар: успішні люди відрізняються від звичайних саме вмінням "перетворювати кислі лимони в лимонад". Інакше кажучи, негативне перетворювати на позитивне, знаходити в усьому якусь особисту або суспільну користь.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >