< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Методи спілкування в Internet.

Програми для прямого спілкування.Прикладами є: ICQ, Gadu-Gadu, MSN, Yahoo messenger, Miranda IM 0.4.0.1 – internet-пейджер (маленький розмір дистрибутива, висока швидкість роботи, підтримка усіх систем intemet- пейджинга, інтерфейс, що повністю налаштовується, підтримка плагінів).

Чат.Чат – це засіб для спілкування людей через мережу Internet. Ви зайшли в чат. Окрім вас в ньому ще знаходиться багато інших людей, які таким чином спілкуються. Досить написати вашу фразу з клавіатури, і її побачать всі, хто зараз присутній в маті.

Електронна пошта.Електронна пошта (E-mail) – один з найбільш часто використовуваних засобів Internet. E-mail – це швидкий, надійний і недорогий спосіб розсипки повідомлень по всьому світу.

Конференції. Конференції створені для обговорення самих різних питань.

FTP-обмін даними з віддаленим комп'ютером. FTP є засобом доступу до файлів, що зберігається на віддалених комп'ютерних системах. Дозволяє копіювати файли з віддаленого комп'ютера на локальний комп'ютер користувача і навпаки. Найбільший інтерес викликають загальнодоступні FTP- сервери. За традицією, на запит імені користувача при звертанні до такого сервера треба відповісти anonymous (безіменний). Звідси з'явилася назва дуже популярної послуги Інтернеті ANONYMOUS FTP, тобто одержання файлів із загальнодоступного сервера. Таких серверів тисячі. Є багато спеціалізованих серверів з колекціями. В основі сервісу передавання файлів лежить протокол прикладного рівня FTP.

Робота з листами через WEB-інтерфейс.

Web-інтерфейс дозволяє працювати з поштою з будь-якого підключеного до Internet комп'ютера, на якому встановлений web-оглядач. Кожен поштовий сервер має свій інтерфейс, свої характеристики поштової скриньки. Зробимо узагальнену характеристику поштового серверу (для різних серверів назви кнопок, інші параметри можуть відрізнятись).

Проведення електронних розрахунків за допомогою системи PayCash.

Система електронних розрахунків PayCash – одна з найбільш досконалих платіжних інтернет-технологій на світовому ринку. Вона дозволяє робши економічні, безпечні, миттєві, приватні і абсолютно доказові платежі за допомогою відкритої мережі передачі даних (Internet).

В основі системи PayCash лежить технологія електронної (цифрової) готівки, запропонована Девідом Наумом.

Електронна (цифрова) готівка – це грошові зобов'язання на пред'явника, що емітовані банківською або іншою структурою у формі електронних (цифрових) сертифікатів, що можуть бути використані для розрахунків через мережу Інтернет і забезпечуються звичайними грошовими коштами на момент пред'явлення зобов'язання його емітенту [2, 16, 20].

Електронна готівка – це черговий етап на шляху удосконалювання платіжних систем, що вже пройшли значний шлях від готівкового золота, металевих монет і паперових банкнот до безготівкових розрахунків і пластикових карт.

З точки зору користувача (продавця або покупця), система PayCash – це сукупність електронних гаманців, кожний з яких представляє собою захищену клієнтську програму, що дозволяє переказувати і одержувати електронну готівку з інших гаманців, зберігати її в інтернет-банку, конвертувати, виводити із системи на банківські рахунки чи в інші платіжні системи, і так далі.

Переваги використання системи PayCash перед іншими способами і системами платежів:

Головні переваги: рівень безпеки, що забезпечується завдяки використанню стійких криптографічних алгоритмів, електронного підпису, а також так званого "сліпого" електронного підпису як інструменту захисту:

 • а) клієнтських рахунків на інтернет-сервері Системи;
 • б) електронного "Кошелька" і власне електронної готівки на ПК, дискеті користувача;
 • в) операцій, що здійснюються;
 • г) інформації про здійснені операції.

Абсолютна приватність забезпечується завдяки використанню в Системі алгоритму так званого "сліпого" підпису. Збір і аналіз інформації про дії користувачів принципово неможливий.

Унікальна швидкодія. Для здійснення транзакції (передачі інформації в мережі) вимагаються частки секунди, а сервер Банку навіть на малопотужному комп'ютері Pentium 200/64MB/5GB може проводити до 150000 транзакцій за добу.

Простота і доступність. Здійснення платежів цілком автоматизується зі збереженням лише мінімального контролю з боку користувача. Від клієнта потрібно мінімум маніпуляцій, що, у свою чергу, не вимагають спеціального навчання. Для роботи в Системі не потрібно нічого, крім ПК, з'єднання з Інтернетом і безкоштовного ПО, отриманого з інтернет-сервера Системи.

Низька собівартість транзакції, що випливає в безкоштовне обслуговування для фізичних осіб і низьку вартість обслуговування для юридичних осіб (Інтернет-магазинів та ін.), що складає 1-3% від обігу в залежності від форми співробітництва (зазначена ставка буде знижуватися в міру збільшення оборотів в Системі).

Можливі беззбиткові мікроплатежі аж до 0.001 копійки, що відкриває нові, воістину фантастичні можливості для розвитку різних областей електронної комерції.

Система дозволяє користувачу оперувати електронною готівкою в Internet практично так само, як і звичайною готівкою поза Internet:

 • а) використовувати електронну готівку, не відкриваючи для цього рахунок у банку;
 • б) забирати електронні гроші з рахунку Системи і зберігати в особистому електронному Гаманці, що може розміщуватися або на твердому диску ПК користувача, або на дискеті;
 • в) оплачувати ті або інші товари і послуги на підключених до Системи інтернет-сайтів;
 • г) при необхідності робити як малі платежі, так і великі;
 • д) дарувати/позичати електронні гроші іншим користувачам Системи;
 • е) швидко конвертувати електронні гроші в звичайні і навпаки;
 • ж) здійснювати всі платежі абсолютно приватно.

Електронний документообіг: з метою максимального захисту прав користувачів при здійсненні тих чи інших платіжних операцій система автоматично протоколює не тільки факт здійснення платежу, але і факт обміну сторонами транзакції юридичними зобов'язаннями у вигляді контрактів чи договорів; які підписуються електронними цифровими підписами контрагентів, що зберігаються в електронних Гаманцях користувачів.

Стійкість до обривів зв'язку:у випадку, якщо на момент здійснення транзакції протокол обміну повідомленнями не був вдало доведений до кінця, жодна зі сторін не ризикує втратити гроші.

Мультивалютність: Система може підгримувати безліч різних валют і інших фінансових одиниць (електронні векселі, електронні акції і т.п.) одночасно.

Багатобанковість.Можливість відкриття рахунків в будь-якому банку.

Для показу роботи PayCash існує демонстраційний варіант, у якому можливо спробувати провести платежі через віртуальний банк, який ще носить назву "Демобанк".

Демобанкпризначений для іспитів і демонстрації можливостей платіжної системи PayCash. Він оперує тільки "іграшковими" грошима. На даний час у системі використовуються наступні валюти: рублики, доларики, йенки, лірики і гривеники.

Набір валют, а також розцінки на послуги Демобанку умовні і не можуть тлумачитися як обов'язкові чи обмежуючі для банків, що оперують реальними цінностями в рамках системи PayCash.

Будь-хто з бажаючих може стати клієнтом Демобанку, завантаживши параметри Демобанку в Кошелек і відкривши в ньому за допомогою Кошелька рахунок (у повнофункціональному Кошельку можна відкрити кілька рахунків).

Кошелек – електронне меню, з допомогою якого здійснюються всі операції в системі PayCash.

Якщо у Вас простий Кошелек, то вибір банку здійснюється при інсталяції, і в наступному не міняється. У повнофункціональний Кошелек можна завантажити параметри декількох банків і в будь-який час після інсталяції.

З часом може знадобитися обновити відомості про банк, інформація про який вже вводилася в Кошелек. У цьому випадку просто повторіть описану вище процедуру. Кошелек покаже Вам розходження в старих і нових параметрах і запитає, чи необхідно обновити параметри, що змінилися.

Зарахування грошей на рахунок у Демобанку.

Демобанк обслуговує "іграшкові" гроші: рублики, доларики, йенки і лірики. Номер свого рахунку можна дізнатись, вибравши пункт "Рахунки" зведеного меню Кошелька. Там же зазначена сума, що знаходиться на рахунку. Зараховувати миттєво невеликі суми на рахунки в Демобанку можна за допомогою Демобанкомата. Зараховувати на рахунок можна тільки рублики, доларики і лірики. Витратити демогроші можна в Демомагазині.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >