< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Документація, яку використовують у роботі бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги

Головним обліковим документом, що регламентує роботу БЕ(Ш)МД, є карта виїзду швидкої медичної допомоги (форма №110/о). У карті вказано адресу, основні паспортні дані пацієнта та його скарги, часові рамки діяльності бригади, а саме: час отримання виклику, час виїзду та доїзду до хворого, час перебування на місці події, час доставления хворого в стаціонар (якщо в цьому була потреба), час повернення на базу. В карті лаконічно описують обставини, анамнез, дані об'єктивного обстеження, виносять попередній діагноз і вказують алгоритм лікування з чітким описом медикаментів, технічних маніпуляцій, процедур тощо. Важливою юридичною складовою даного документа є так звана відмова від госпіталізації. Нерідко хворі категорично відмовляються від госпіталізації. У випадку тяжкого стану, що може призвести до фатальних наслідків, медична бригада зобов'язана задіяти допоміжні рятувальні служби (частіше працівників міліції) для негайного транспортування хворого (постраждалого) в стаціонар. В інших ситуаціях лікар заповнює відмову від госпіталізації за відповідною формою і надсилає повідомлення в поліклініку (рис. 1.14).

У медичній карті хворого (постраждалого), що знаходився в стані клінічної смерті і якому проводили серцево-легеневу та мозкову реанімацію, лікар БЕ(Ш)МД детально описує всі дії віповідно до частин протоколу зупинки серцевої діяльності. При констатації біологічної смерті на час приїзду карети ЕМД або після неефективних реанімаційних заходів викликають працівників служби 102 із заповненням відповідних граф у карті виїзду (рис. 1.15).

Елементом зв'язку між бригадою та поліклінікою є оформлення сигнального листка (рис. 1.16), який надсилають у лікувальну установу у випадку частих, інколи необгрунтованих викликів до одного хворого (щодня, а той декілька раз на добу). Сигнальний листок (екстрене повідомлення) також надсилають у СЕС, коли є підозра щодо виявлення інфекційного захворювання.

Акт відмови від медичних послуг

Рис. 1.14. Акт відмови від медичних послуг.

Типовий бланк карти виїзду швидкої медичної допомоги (форма № 110/о)

Рис. 1.15. Типовий бланк карти виїзду швидкої медичної допомоги (форма № 110/о).

Типовий бланк карти виїзду швидкої медичної допомоги (форма № 110/о).

Рис. 1.15 (продовження). Типовий бланк карти виїзду швидкої медичної допомоги (форма № 110/о).

Карта виклику швидкої медичної допомоги (форма № 109/о).

Рис. 1.16. Карта виклику швидкої медичної допомоги (форма № 109/о).

На хворого, якого госпіталізували в стаціонар, оформляють супровідний листок (рис. 1.17), частину якого підшивають в історію хвороби, іншу додають до карти виїзду БЕ(Ш)МД. Психотропні, наркотичні та сильнодіючі препарати облікують в журналах за відповідними формами.

Супровідний листок (форма № 114/о).

Рис. 1.17. Супровідний листок (форма № 114/о).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >