< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Міжнародні ініціативи та інститути глобальної протидії відмиванню коштів

Організація Об'єднаних Націй і спеціалізовані установи.

Організація Об'єднаних Націй (ООН, від англ. United Nations), до якої сьогодні входить 193 країни, була першою міжнародною організацією, яка зробила значний внесок щодо протидії відмиванню коштів по всьому світу. Інтенсивна робота FATF та ЄС, конвенції ООН по відмиванню коштів є на практиці продовженням роботи започаткованої ООН.

Управління Організації Об'єднаних Націй з наркотиків та злочинності (UNODC, United Nations Office on Drugs and Crime) є важливою організацією, спрямованою на боротьбу з торгівлею наркотиками та відмиванням коштів.

[1]

UNODC і діяльність Організації Об'єднаних Націй координує плани роботи в проектах, а також оприлюднює звіти.

На спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН з проблеми наркотиків у 1998 році (UNGASS) були названі шість основних сфер боротьби з наркотиками, які включають судове співробітництво по боротьбі з відмиванням коштів. Обмежувальні правила щодо банківської таємниці є основною проблемою для ефективної боротьби з відмиванням коштів.

Глобальну програму ООН протидії відмиванню коштів (GPML, Global Programme Against Money Laundering) підтримують фінансово і організаційно держави-члени ООН.

Міжнародна інформаційна мережа боротьби з відмиванням коштів (International Money Laundering Information Network, IMOLIN) – це мережа Інтернет за підтримки урядів та організацій, що спрямована на боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. У комплект входить база даних законодавства та правила у всьому світі (Anti-Money Laundering International Database, AMLID).

Група світового банку

Світовий банк є спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй, яка була створена в 1944 році на валютно- фінансовій конференції з членів-засновників Організації Об'єднаних Націй у Бреттон-Вудсі (США). Спочатку його метою після Другої світової війни було сприяння реконструкції та співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) для створення стабільних валют. З 1960-х їх основним завданням стає боротьба з бідністю у світі й поліпшення умов життя людей у країнах, що розвиваються. Група світового банку складається з наступних організацій: Міжнародний банк реконструкції та розвитку (IBRD), Міжнародна асоціація розвитку (IDA), Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Багатостороннє агентство з інвестиційних гарантій (MIGA), Міжнародний центр по врегулюванню інвестиційних спорів (ICSID).

У вересні 2007 року Світовий банк і UNODC запровадили ініціативу по поверненню викрадених активів, ратифікувавши та започаткувавши Конвенцію ООН проти корупції, зокрема глава 5 якої є новаторською основою для повернення активів.

  • [1] Збірку основних документів Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з відмиванням грошей можна знайти на Protiviti: Керівництво по вимозі відмиванням грошей США, четверте видання, сторінка 315 (під 1392). ООН: Угода щодо транснаціональної організованої злочинності (Палермо конвенція), 2005, Стаття 7 Заходи по боротьбі з відмиванням грошей. ООН: Конвенція проти корупції, 2006 року, № 47.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >