< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Міжнародний валютний фонд

Заснований 22 липня 1944 р. міжнародною угодою, Міжнародний валютний фонд (International Monetary Fund, IMF) – це особлива організація ООН, що базується у Вашингтоні, штат Колумбія (США). Він належить до групи Світового банку й сьогодні об'єднує 187 держав-членів. Головною метою МВФ є забезпечення стабільності й цілісності фінансових систем своїх держав- членів і, відповідно, збереження світової економіки в рівновазі та запобігти фінансовим кризам. МВФ регулярно аналізує економічну та фінансову політику своїх держав-членів, указуючи на економічні та податкові ризики й може надати фінансову допомогу у вигляді кредитів.

У 2000 році МВФ розширив свою роботу в боротьбі з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму. МВФ, Світовий банк і FATF домовилися про тісну співпрацю на загальній методологічній основі аудиту, який є базою для здійснення експертних оцінок. Він заснований на стандартах FATF по боротьбі з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму.

Після реструктуризації фінансового сектора, робота МВФ з 2007 фінансового року спрямовувалась на боротьбу з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму та була зосереджена в Юридичному департаменті МВФ. Юридичний департамент і Департамент МСМ несуть спільну відповідальність за оперативні аспекти інтеграції питань щодо фінансування тероризму з відмиванням грошей перед МВФ.

У 2009 році МВФ провів експертну оцінку Німеччини з відповідності міжнародним стандартам FATF щодо протидії відмиванню коштів. У тому ж році МВФ створив цільовий фонд для технічної допомоги в боротьбі з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму. У 2011 році виконавча Рада МВФ перевірила ефективність цільового фонду й стратегічні керівні принципи для майбутніх робіт. Програма фонду зробила значний внесок у відповідь на відмиванні коштів і фінансування тероризму. У доповіді під назвою "Відмиванням коштів і протидія фінансуванню терроризму" (Anti-Money Laundering and Combating the Financing of Terrorism (AML/CFT) містяться рекомендації за дотриманням юрисдикціями стандартів протидії AML/CFT.

Організація по боротьбі з незаконними фінансовими потоками

У 2007 році в Осло відбулася перша зустріч організації по боротьбі з незаконними фінансовими потоками, яка була заснована в лютому 2006 року на Паризькій конференції з інноваційних інструментів фінансування. Організація складається з представників національних влад, міждержавних організацій, приватних організацій та експертів з різних областей. Німеччина співпрацює з організацією по боротьбі з незаконними фінансовими потоками через Міністерство економічного співробітництва та розвитку й займає активні позиції в роботі групи.

Метою організації є усвідомлення, знання та розуміння цієї проблеми задля поліпшення політичних інструментів щодо ідентифікації, запобігання та боротьби з незаконними фінансовими потоками. Конкретні завдання:

  • – оцінка типу і масштабів нелегальних транскордонних фінансових потоків;
  • – виявлення впливу на розвиток;
  • – виявлення зацікавлених сторін (наприклад, національні та міжнародні компанії, чиновники, фінансові центри та фахівці, як адвокати, банкіри та бухгалтери);
  • – визначення методів роботи незаконних транскордонних фінансових потоків у торгових та інших фінансових операціях (контрабанда та хабарництво);
  • – здійснення огляду чинної нормативно-правової бази (наприклад, національних і міжнародних стандартів, правил, положень та угод), що стосується попередження та припинення незаконних фінансових потоків;
  • – використання можливостей відповідних національних, регіональних і міжнародних урядових і міжурядових структур по боротьбі з нелегальними фінансовими потоками;
  • – виявлення потенційних партнерів серед державних і недержавних структур;
  • – визначення додаткових інструментів для попередження та боротьби з нелегальними фінансовими потоками;
  • – організація обговорення цього питання в рамках відповідних міжнародних форумів.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >