< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Критерії відбору менеджерського персоналу

За своїм ставленням до роботи менеджери поділяються на пасивних і активних.

Пасивні використовують, як правило, принципи діяльності, вироблені іншими, замикаються переважно на своїх підлеглих, намагаючись контролювати всі їх вчинки. У повсякденній роботі такі менеджери обмежуються вирішенням вузьких проблем, причому з рутинних позицій.

На противагу пасивному керівник активного типу не сидить на місці, прагне до випробувань, повністю віддає себе роботі. Він володіє чіткими життєвими установками, вимогливий до себе і колег, прагне до досконалості. Такий керівник постійно знаходиться в жвавому темпі, безперервно виробляє і переглядає у відповідності з обставинами принципи діяльності для себе і для інших. Він прагне конструктивно використовувати будь-які, навіть конфліктні, ситуації, не боячись ризику і відповідальності. Активний менеджер шукає і встановлює термінові контакти з оточенням, заохочує їх самостійність, дає можливість висуватися. У активного менеджера є всі необхідні задатки для того, щоб стати лідером колективу, що суміщає в собі офіційне визнання керівництва і неофіційне визнання підлеглих.

Існує два психологічних типи лідерів: "гравці" і "відкриті". Перші зовні мають ефектний вигляд, надійні, гнучкі. Вони уміють "напускати туман", а тому швидко змінюють позиції, діючи винятково у своїх інтересах. На справді вони не вміють працювати з повною віддачею і погано справляються з проблемами.

"Відкриті" лідери не такі помітні, але вони послідовні; беруться за будь-які найважчі справи, прагнуть сумлінно у все вникнути, чим завойовують міцну довіру і пошану на довгий час. Вони теж гнучкі і діють з урахуванням обставин, але живуть не сьогоднішнім днем, а дивляться в майбутнє. Саме вони є дійсними лідерами, що мають незаперечний авторитет у своїх підлеглих.

З точки зору контактності можна виділити декілька типів керівників.

  • 1) ті, що велику частину часу, приблизно 2/3, витрачають на своїх підлеглих і лише 1/3 на здійснення зовнішніх зв'язків;
  • 2) ті, що приділяють тому й іншому приблизно порівну часу.
  • 3) ті, що здійснюють тільки вертикальні контакти з начальством і підлеглими, але не бажають знатися з колегами свого рівня;
  • 4) ті, що уникають взагалі всіх контактів.

Перший і другий типи керівників підходять для оперативного управління, четвертий - для стратегічного, Третій тип не відповідає взагалі вимогам, що висуваються до сучасних керівників.

Навколишні, як вважають психологи, сприймають лідера по чотирьох основних моделях:

  • 1) "один із нас";
  • 2) "кращий із нас - зразок для наслідування";
  • 3) "втілення чеснот";
  • 4) "виправдання всіх очікувань".

У відповідності до вищевказаних критеріїв колектив створює своє відношення до лідера і дозволяє йому поширювати свій вплив.

Вимоги до обслуговуючого персоналу

Кухарі, офіціанти, метрдотелі та інший обслуговуючий персонал повинні прийматися на конкурсній основі за результатами кваліфікаційних випробувань і тестувань. Вони мають знати хоча б одну європейську мову, проте серед них повинні бути працівники, які володіють різними мовами.

Регулярно, не рідше ніж раз на п'ять років, слід проводити переатестацію виробничого, обслуговуючого, адміністративно-менеджерського і технічного персоналу для підтвердження чи підвищення кваліфікаційного розряду.

Не рідше ніж раз на три роки повинна проводитися професійна перепідготовка обслуговуючого персоналу готельного бізнесу на курсах підвищення кваліфікації за спеціальною програмою.

Всі співробітники повинні бути одягнені у формений, спеціальний або санітарний одяг і взуття встановленого для даного готелю зразка, причому у хорошому стані без видимих пошкоджень.

Всі співробітники, що обслуговують гостей готелю, на форменому одязі повинні носити особистий значок з емблемою, посадою, прізвищем та ім'ям.

Формений одяг метрдотеля має відрізнятися офіційною обробкою або включенням до комплекту фрака або смокінга.

Співробітники, які обслуговують гостей, повинні бути ввічливими та уважними у відносинах з відвідувачами. У разі виникнення конфліктної ситуації працівник має запросити чергового адміністратора, метрдотеля або директора готелю.

Працівники кухні, технічних служб і допоміжного персоналу (прибиральники) не повинні з'являтися в приміщеннях для відвідувачів в санітарному і спеціальному одязі, якщо це не пов'язано з виконанням ними прямих обов'язків (проведення термінових ремонтних робіт).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >